Hej! Jogurcik deserowy Agatka Smakuje Dzieciom!

Kolejna edycja konkursu Smakuje Dzieciom za nami! Przedstawiamy Wam naszą NOWOŚĆ!

Jogurcik deserowy Agatka dedykowany jest dla najmłodszych konsumentów i do ich potrzeb został dostosowany smak oraz  gramatura produktu, poparte licznymi testami degustacyjnymi w różnych kategoriach wiekowych. Nasz jogurcik charakteryzuje się aksamitnym, waniliowym smakiem, posiada właściwości wartości odżywczych typowych dla jogurtów oraz niską zawartość cukru.

Potwierdzeniem jakości naszego produktu jest zajęcie drugiego miejsca i zdobycie serbrnego medalu w konkursie „SMAKUJE DZIECIOM“ w kategorii Małe co nieco. W tym konkursie 130 dzieciaków klas 1-3 ocenia produkty dedykowane dzieciom. Mali eksperci oddają głosy poprzez wrzucenie kostek do odpowiednich pudełeczek. Próby są ślepe (produkty rozlane do jednorazowych kubeczków). Jest sporo zabawy i zaskoczeń. Sery, desery i inne mleczne specjały z największą ilością oddanych głosów otrzymują medale. Dzięki doborowi odpowiednich dodatków uzyskaliśmy produkt, który wyróżnia się lekką, aksamitną konsystencją oraz delikatnym waniliowym smakiem , który przy zachowaniu naturalnej kwasowości właściwej dla jogurtu jest jednocześnie delikatnie słodki. Jogurt jest fermentowanym produktem mleczarskim szeroko spożywanym na całym świecie zawierającym w swym składzie bakterie fermentacji mlekowej Streptococcus thermophilus i Lactobacillus bulgaricus, które mają dobroczynny wpływ na pracę układu pokarmowego. Zawarty poziom cukru spełnia wymagania dopuszczalnych kryteriów zawartości cukrów w produktach dla dzieci i młodzieży.

W dniach 9-11 października odbył się Polski Kongres Serowarski. To właśnie tam nasza firma została nagrodzona medalem w konkursie Smakuje Dzieciom.