Producent samochodów elektrycznych Melex dołącza do #WspierajmyNasze

Na początek kilka słów od nas, twórców kampanii #WspierajmyNasze… Kiedy kampania wchodziła w życie wierzyli w nią nieliczni. To nie było łatwe, pozyskać odbiorców, materiały i doprowadzić to wszystko do końca w takich czasach, jak te. Ale udało się. Co spowodowało, że nasza kampania jednak się przebiła? Pomysł, determinacja, a co najważniejsze wiara! Witamy w naszej kampanii wyjątkową markę, której podejście do biznesu jest bardzo zbliżone do naszego! Dlaczego wyjątkową, przeczytajcie i wyciągnijcie wnioski sami.

Firma MELEX Sp. z o.o. to znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych. Nasza bogata tradycja, historia i doświadczenie zaowocowały uznaniem klientów oraz licznymi nagrodami i wyróżnieniami jak Diamenty Forbesa, Qltowa Marka, TERAZ POLSKA czy Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces. Produkowane przez blisko 50 lat pojazdy zdążyły zyskać na tyle dużą popularność, że nazwa MELEX stała się synonimem produktu w całym segmencie rynku pojazdów elektrycznych.

 

 

MELEX  Sp. z o.o. to w stu procentach polska firma, z czego jesteśmy bardzo dumni. Naszym atutem jest customizing- każdy model dostosowujemy do indywidualnych wymagań klienta. Marka MELEX jest synonimem produktów najwyższej jakości oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001. Pojazdy Melex posiadają europejską homologację w kategorii L7E, która pozwala na poruszanie się po drogach publicznych. W Polsce obowiązuje przepis o pojazdach wolnobieżnych – w przypadku większości produkowanych przez nas modeli nie ma obowiązku rejestracji. Nasza firma stawia na rozwój dlatego cały czas rozbudowujemy sieć dealerów i wprowadzamy do produkcji seryjnej nowe modele.

 


MELEX
to wszechstronny producent pojazdów elektrycznych, posiadający w ofercie ponad 100 różnych modeli, które można wykorzystywać z powodzeniem w niemal wszystkich branżach. Mogą przewozić od 4-ch do 8-miu osób i ładunki od 250 do 1 250 kg. Korzystają z nich zakłady przemysłowe, centra logistyczne, supermarkety, firmy turystyczne, lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, hotele, ośrodki SPA, restauracje, kwatery agroturystyczne, szpitale, sanatoria, obiekty sportowe i rekreacyjne, stadiony, pola golfowe, policja, służby leśne i miejskie, placówki pocztowe, szkoły, przedszkola, żłobki, ogrody zoologiczne i botaniczne, a także rolnicy czy leśnicy. Nasze pojazdy bardzo dobrze sprawdzają się również w zamkniętych dla ruchu strefach jak miejskie starówki, parki i rezerwaty przyrody.

 

 

W 2009 roku zadebiutowała seria pojazdów o nazwie N.CAR (3XX). Szereg nowych rozwiązań technicznych jak wielowahaczowe zawieszenie poprawiające komfort jazdy, bezobsługowy silnik prądu zmiennego, komputer pokładowy, gdzie na jednym wyświetlaczu można śledzić informacje jak stan rozładowania baterii, prędkość, pokonany dystans i dystans do pokonania oraz zmieniona w stosunku do starszych modeli nowoczesna stylistyka sprawiły, że modele z tej serii bardzo szybko zyskały uznanie wśród klientów. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do rozszerzenia dostępnej gamy pojazdów.

 

 

W 2015 zaprezentowano pierwsze modele z udoskonaloną konstrukcją z kolejnej linii N.CLASSIC (4XX), nawiązujące w stylistyce do pierwszych produkowanych przez MELEX pojazdów. Model Face Lifting z kontenerem do wywożenia odpadów to odpowiedź na zapotrzebowanie samorządów i służb komunalnych. Pojazd jest wyposażony w wywrotkę, którą można opróżnić wprost do standardowego kontenera na odpady. W sierpniu zaprezentowano w mediach model z napędem elektrycznym N.TRUCK o maksymalnej ładowności do 2-ch ton, który będą charakteryzowały parametry, niedostępne w innych tego typu modelach na świecie. Na tym jednak nie koniec nowości, bo dział techniczny stale pracuje nad nowymi modelami i specjalistycznymi wersjami obecnie produkowanych pojazdów elektrycznych. W planach mamy kolejną, jubileuszową linię pojazdów kabinowych. Będzie to kolejna niespodzianka zaproponowana przez naszą firmę. We wrześniu przyszłego roku MELEX obchodzi 50-lecie działalności firmy.

 


Firma Melex Sp. z o.o.
z siedzibą w Mielcu, jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie, z sukcesem zakończyła prace związane z powstaniem nowej linii modelowej o niespotykanych do tej pory parametrach zarówno pod względem użytkowania, trwałości konstrukcji, jak i bezpieczeństwa.

Od początku 2021 roku planowana jest produkcja seryjna oraz sprzedaż modeli N.TRUCK. 

 


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu N.TRUCK – modułowy elektryczny pojazd użytkowy o DMC 3,5 tony, przeznaczony do transportu w obszarach miejskich i przemysłowych. N.TRUCK może przewozić ładunki do 2 ton, czyli aż dwa razy więcej niż dotychczasowe modele Melex, czy samochody dostawcze znanych marek. N. TRUCK wyposażony w baterie litowe będzie się poruszał z prędkością do 70 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km, co umożliwia pracę pojazdu przez całą dobę. Dzięki kompaktowym rozmiarom, lekkiej konstrukcji i szerokości 1500 mm, pojazd może z łatwością poruszać się w wąskich uliczkach starych miast, czy wewnątrz hal magazynowych, nie zanieczyszczając powietrza.

Model N.TRUCK będzie dostępny w dwóch wersjach: średni z rozstawem osi 2500 mm i długi z rozstawem osi 3000 mm. Modułowa budowa pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy, co zwiększy szeroki wachlarz zastosowań pojazdu.

 

 

Jesteśmy dumni, że taka marka dołączyła do naszej kampanii. Firma zatrudnia około 170 osób. Na świecie firmę reprezentuje szeroka sieć dystrybutorów. Przez 50 lat działalności nasze pojazdy zdążyły zyskać na tyle dużą popularność, że nazwa Melex stała się synonimem produktu w całym segmencie rynku pojazdów elektrycznych. To jest przykład dla tych, którzy nie wierzą w potencjał dobra narodowego! Dziękujemy!

 

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową przedsiębiorstwa Melex