Informujemy użytkowników strony, że stosujemy tymczasowe pliki cookie dotyczące sesji. Pliki te nie są zapisywane na komputerze na dłuższy czas i są zawsze usuwane po zamknięciu przeglądarki.
OSM
This text is replaced by the Flash movie.

2014/2015 PROGRAMY "SZKLANKA MLEKA" i "MLEKO z KLASĄ"

 

Codzienne picie mleka przez dzieci to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Wieloletnie badania naukowe prowadzone na świecie potwierdzają, że mleko i jego przetwory należą do najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczej. Mleko jest najlepiej przyswajalnym źródłem wapnia, zawiera wysokowartościowe białka, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2, D, E i K oraz ważne związki mineralne. Promowanie zdrowego nawyku codziennego spożywania mleka przez dzieci powinno być traktowane priorytetowo. Zaleca się codzienne spożywanie co najmniej 2 pełnych szklanek mleka oraz 1-2 plasterków sera.

W Polsce w roku szkolnym 2014/2015 za sprawą stosowanych dopłat krajowych i unijnych  dzieci uczęszczające do szkół podstawowych mogą bezpłatnie pić w szkołach  mleko bez dodatków smakowych, zaś za mleko smakowe dziecko płaci tylko  0,22zł za kartonik .

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku jest liderem w produkcji mleka szkolnego  w  Polsce.

W roku 2006 i 2007 zostaliśmy uhonorowani przez Prezesa ARR Pucharem jako - Najlepszy producent mleka i przetworów mlecznych, Lider Programu „Szklanka Mleka”. Nasze doświadczenia w produkcji i dystrybucji mleka na potrzeby programu „Szklanka Mleka” sięgają 2004 roku. Przez cały okres uczestnictwa w Programie doskonalimy i wzbogacamy naszą ofertę i obsługę programu.

W naszych działaniach wspierani jesteśmy przez program:  „Mleko z Klasą”

W ramach programu realizowanego wspólnie z Programem  "Mleko z Klasą” proponujemy placówkom oświatowym mleko UHT białe, czekoladowe, waniliowe i truskawkowe w kartonikach 0,25l ze słomką, o zawartości tłuszczu 1,5% - zdjęcia na naszej stronie w zakładce PRODUKTY / Mleko UHT szkolne

 . 

Celem tego programu jest:

  • oddziaływanie na wzrost spożycia mleka i jego wyrobów przez grupy ludności, dla których mleko i jego wyroby są szczególnie wskazane ze względów zdrowotnych lub socjalnych - dzieci i młodzież,
  • wspieranie i prowadzenie prac naukowo-badawczych związanych z wyrobami mleczarskimi, szczególnie sposobów produkcji i dystrybucji chroniących jakość i wartość odżywczą mleka i jego przetworów,
  • oddziaływanie na świadomość społeczeństwa, co do wartości mleka i produktów nabiałowych w żywieniu człowieka,
  • propagowanie zdrowego trybu życia.

 

MLEKO Z KLASĄ

 

 

Program "Mleko z Klasą" zachęca dzieci  do picia mleka poprzez zabawę i działania edukacyjne takie jak: konkursy dla dzieci i szkół, programy edukacyjne a także współpraca z mediami.

Informacje o programie "Mleko z Klasą" dostępne są na stronie internetowej www.mlekozklasa.pl

 

 

 

 

Warunki uczestnictwa w Programie "Szklanka Mleka dostępne są na stronie www.arr.gov.pl

 

Koordynator Programu „Szklanka Mleka” w OSM Radomsko
Agata Kasperkiewicz
Tel. 044/7385128

marketing@osmradomsko.pl