Mleko z klasą

Codzienne picie mleka przez dzieci to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Wieloletnie badania naukowe prowadzone na świecie potwierdzają, że mleko i jego przetwory należą do najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczej. Mleko jest najlepiej przyswajalnym źródłem wapnia, zawiera wysokowartościowe białka, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2, D, E i K oraz ważne związki mineralne. Promowanie zdrowego nawyku codziennego spożywania mleka przez dzieci powinno być traktowane priorytetowo. Zaleca się codzienne spożywanie co najmniej 2 pełnych szklanek mleka oraz 1-2 plasterków sera.

 

W Polsce w roku szkolnym 2014/2015 za sprawą stosowanych dopłat krajowych i unijnych dzieci uczęszczające do szkół podstawowych mogą bezpłatnie pić w szkołach mleko bez dodatków smakowych, zaś za mleko smakowe dziecko płaci tylko 0,22zł za kartonik.

 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku jest liderem w produkcji mleka szkolnego w Polsce.

 

W roku 2006 i 2007 zostaliśmy uhonorowani przez Prezesa ARR Pucharem jako – Najlepszy producent mleka i przetworów mlecznych, Lider Programu „Szklanka Mleka”. Nasze doświadczenia w produkcji i dystrybucji mleka na potrzeby programu „Szklanka Mleka” sięgają 2004 roku. Przez cały okres uczestnictwa w Programie doskonalimy i wzbogacamy naszą ofertę i obsługę programu.

 

W naszych działaniach wspierani jesteśmy przez program: „Mleko z Klasą”

 

W ramach programu realizowanego wspólnie z Programem „Mleko z Klasą” proponujemy placówkom oświatowym mleko UHT białe, czekoladowe, waniliowe i truskawkowe w kartonikach 0,25l ze słomką, o zawartości tłuszczu 1,5% – zdjęcia na naszej stronie w zakładce PRODUKTY / Mleko UHT szkolne.

 

Celem tego programu jest:

  • oddziaływanie na wzrost spożycia mleka i jego wyrobów przez grupy ludności, dla których mleko i jego wyroby są szczególnie wskazane ze względów
    zdrowotnych lub socjalnych – dzieci i młodzież,
  • wspieranie i prowadzenie prac naukowo-badawczych związanych z wyrobami mleczarskimi, szczególnie sposobów produkcji i dystrybucji chroniących jakość i
    wartość odżywczą mleka i jego przetworów,
  • oddziaływanie na świadomość społeczeństwa, co do wartości mleka i produktów nabiałowych w żywieniu człowieka,
  • propagowanie zdrowego trybu życia.

Program „Mleko z Klasą” zachęca dzieci do picia mleka poprzez zabawę i działania edukacyjne takie jak: konkursy dla dzieci i szkół, programy edukacyjne a także współpraca z mediami.

Informacje o programie „Mleko z Klasą” dostępne są na stronie internetowej www.mlekozklasa.pl

Warunki uczestnictwa w Programie "Szklanka Mleka dostępne są na stronie www.arr.gov.pl

Koordynator Programu „Szklanka Mleka” w OSM Radomsko

Agata Kasperkiewicz
Tel. 044/7385128
marketing@osmradomsko.pl